Nesting CNC w obróbce drewna

Jest to zoptymalizowany proces obróbki materiału, który polega na dzieleniu go przy wykorzystaniu maszyny frezującej, uzyskując przy tym jak najmniejszy odpad. Technologia ta z powodzeniem używana jest na przykład w meblarstwie, do wykonywania nawet najbardziej skomplikowanych i wymagających projektów meblowych. Jest to zasługa faktu, że nesting doskonale sprawdza się w pracy z drewnem, sklejką czy MDF. To również o wiele szybszy i sprawniejszy proces produkcji od tego wykonywanego mechanicznie.

Na czym polega nesting CNC?

To proces polegający na układaniu wzorów cięcia, tak by optymalnie wykorzystać powierzchnię obrabianego materiału, a równocześnie zminimalizować ilość odpadów. Technologia skupia się na cięciu materiału przy użyciu jednej obrabiarki. Maszyna wyposażona została w specjalny frez. Po ułożeniu surowca na blacie roboczym rozpoczyna się obróbka CNC. W naszym wypadku używamy nowoczesnego plotera CNC o polu roboczym 2100 mm x 3100 mm x 200 mm, który pozwala na cięcie CNC w drewnie, sklejce czy MDF. Dzięki temu możemy działać na płytach o dużym rozmiarze.

Zalety nestingu CNC

Frezowanie drewna niesie za sobą szereg korzyści. Największe zalety nestingu to wysoka jakość obróbki oraz praktycznie nieograniczone możliwości cięcia sklejki, MDF czy innych materiałów. Kolejnym czynnikiem przemawiającym za nieocenioną użytecznością frezowania jest duża oszczędność czasu. Użycie plotera jest bardzo szybkie. Szczególnie przydatne jest duże pole robocze naszego urządzenia CNC, które pozwala na wycinanie sklejki o stosunkowo dużych wymiarach, równocześnie eliminując potrzebę łączenia elementów. Co więcej, usługi CNC w drewnie pozwalają w pełni wykorzystać obrabiany materiał. Ilość odpadów zmniejszona jest do niezbędnego minimum.

Zastosowanie nestingu CNC

Z naszych usług z powodzeniem korzysta branża meblarska – producenci, lakiernicy, a także architekci i dekoratorzy wnętrz oraz agencje reklamowe. Pracując z MDF, sklejką czy drewnem podczas frezowania jesteśmy w stanie stworzyć imponujący efekt. Współpracujemy nie tylko z firmami z siedzibą w Warszawie i okolicach, ale i całej Polsce. Dysponujemy szeroką gamą wzorów paneli dekoracyjnych oraz frontów meblowych MDF. Nie boimy się wyzwań i chętnie podejmujemy się niestandardowych i wymagających projektów, zachęcamy do skorzystania z usług Wytnij Wymaluj!